ورق گالوانیزه در تبریز   فروش ورق گالوانیزه در تبریز

با استفاده از فرآیند گالوانیزاسیون ورق روغنی فولادی را در مقابل خوردگی و زنگ زدگی مقاوم می نمایند. در گوالوانیزه کردن فولاد، زینک یا همان فلز روی تا عمق چند میکرون در سطح فولاد نفوذ کرده و از خورده شدن و زنگ زدن ورق حتی در صورت ایجاد خراش، جلوگیری می نماید. دو روش گالوانیزاسیون وجود دارد یکی گالوانیزاسیون گرم و دیگری روش سرد که الکترولیز نام دارد. قیمت ورق گالوانیزه نسبت به قیمت ورق استیل (فولاد ضدزنگ یا استینلس استیل) بسیار به صرفه است لذا می توان کاربردهای زیادی برای ورق گالوانیزه متصور شد. امروزه در ایران انواع ورق گالوانیزه تولید می گردد. عموما ورق گالوانیزه به صورت رول ارائه می شود. در بازار، ورق گالوانیزه 1 و 1.25 بسیار متداول است که این اعداد نشان دهنده ی عرض ورقها بر حسب متر می باشد. ضخامت های رایج آن از 0.4 میلیمتر تا ورق گالوانیزه 3 میل ، متغیر می باشد.

کاربردهای ورق گالوانیزه در تبریز

1-پانلها و تابلوهای برق، سینی کابل
2-برخی از قطعات لوازم خانگی و  تجهیزات آشپزخانه
3-مخازن
4-مجراهای هوا و دودکش ، ناودان ها و لوله ها
5-بدنه و سقف سوله ها و سالن ها

از آهن گالوانیزه در ساختن لوازمی چون: لوله بخاری، کانال کولر، کابینت آشپزخانه، شیروانی منازل، لوله‌ های آب و هر جا که احتمال خوردگی آهن و خسارت وجود دارد، استفاده می‌شود. اصطلاح فولاد (Steell) برای آلیاژ های آهن که تا حدود ۱،۵ درصد کربن دارند و غالبا با فلز های دیگر همراه‌ اند، به کار می‌رود. خواص فولاد به درصد کربن موجود در آن، عملیات حرارتی انجام شده بر روی آن و فلز های آلیاژ دهنده موجود در آن بستگی دارد. فروش ورق گالوانیزه تبریز

ورق گالوانیزه به دو صورت کلی رول فرم و فابریک در کارخانه تولید می‌شود. ورق‌های رول فرم گالوانیزه با ضخامت‌های ۰.۱۸ میلی‌متر تا ۶ میلی‌متر و با دو عرض ۱۰۰ سانتی‌متر و ۱۲۵ سانتی‌متر تولید می‌شوند. ورق گالوانیزه به دو صورت فابریک ۲۰۰۰×۱۰۰۰ میلی متر و فابریک ۲۵۰۰ × ۱۲۵۰ میلی‌متر تولید می‌شوند. وزن عمومی رول‌ها بسته به عرض رول یا ضخامت و کارخانه تولید کننده بین ۵ تا ۷ تن می‌باشد. فولاد گالوانیزه (به انگلیسی: Galvanized Steel) به ورق گالوانیزه شده توسط روی گفته می‌شود.

معرفی خصوصیات ورق گالوانیزه
عرض: ۱۰۰۰ و ۱۲۵۰

کوتینگ: ۱۰۰، ۱۲۰، ۱۸۰، ۲۲۰، ۲۷۵

ضخامت: ۰.۱۸، ۰.۴۰، ۰.۹۰، ۲، ۶

وزن کویل: ۳.۵ الی ۱۲ تن

قطر داخلی کویل: ۵۷۰ الی ۶۲۰

کرم دار (به انگلیسی: Chromated)

بدون روغن (به انگلیسی: Unoiled)

مزایای ورق گالوانیزه در تبریز

استفاده از ورق گالوانیزه ۱۰ فایده خواهد داشت که عبارتند از:

  • هزینه ساخت کمتر: برای انجام عملیات گالوانیزینگ، در مقایسه با سایر روش‌ های معمول جلوگیری از خوردگی، نیاز به هزینه کمتری خواهد بود.
  • هزینه کمتر برای تعمیرات و نگهداری: حتی در شرایطی که انجام عملیات گالوانیزینگ در مقایسه با سایر روش‌ های جلوگیری از خوردگی، هزینه برتر است، اجرای آن به دلیل عدم نیاز به تعمیرات پرهزینه‏، توصیه می‌شود.
  • طول عمر زیاد: طول عمر ورق‌های پوشش داده شده با روی‏ در محیط‌های کاملا خورنده، در حدود ۲۰ تا ۳۰ سال است.
  • اعتبار: استاندارد های مختلف در خصوص گالوانیزینگ ورق‌ های فولادی، در زمینه ایجاد پوشش‌ های نازک بحث می‌کنند و این نشان دهنده آن است که طول عمر و نحوه عملکرد لایه روی‏، برای مصرف کننده قابل اعتماد است.
  • دوام پوشش: پوشش ایجاد شده از طریق گالوانیزه به دلیل داشتن یک ساختار متالورژیکی خاص، دارای مقاومت مناسب در برابر صدمات مکانیکی، سایش و خوردگی خواهد بود.
  • محافظت در برابر صدمات محیطی به صورت اتوماتیک: پوشش‌ های گالوانیزه به دلیل آن‌ که در فولاد نفوذ کرده و به عنوان کاتد عمل می‌کنند، به همین دلیل خواهد توانست مقاطع ریز موجود در روی سطح فولاد را در برابر صدمات محیطی و خورندگی، محافظت نمایند.
  • محافظت کامل: پوشش ایجاد شده می‌تواند کلیه نقاط و سطوح فولاد را اعم از گوشه‌ ها، جاهای کوچک و فرو رفتگی‌ ها پر نموده و از خوردگی آن‌ ها جلوگیری کند. در این زمینه هیچ پوششی بهتر از پوشش گالوانیزه عمل نخواهد کرد. فروش ورق گالوانیزه در تبریز
  • بازرسی آسان: پوشش گالوانیزه را به راحتی و بدون نیاز با هیچ آزمایش مخربی و تنها از طریق چشم می‌توان کنترل و بازرسی نمود. (در شرایط خاص که نیاز به ارایه تضمین برای کنترل کیفیت است، نیاز به آزمایش‌های مخرب می‌باشد)
  • رسیدن به هدف در زمان کوتاه: در صورتی که نیاز باشد از ورق‌ های گالوانیزه در محل استفاده شود، در این حالت نیاز به صرف زمان برای آماده سازی سطح، رنگ کردن و یا بازرسی نخواهد بود.
  • محافظت کامل توسط پوشش گالوانیزه: پروسه گالوانیزه وابسته به شرایط آب و هوایی نمی‌باشد.

 

برش لیزری فلزات در اردبیل