برش پلاسما در تبریز

پلاسما یکی از حالت های ماده مثل جامد, مایع و گاز است. در واقع حالت چهارم ماده برش پلاسما در تبریز شبیه گاز است و از اتم هایی تشکیل شده است که تمام یا تعدادی از الکترونهای خود را از دست داده اند (یونیزه شده اند). با حرارت دادن ماده مولکول ها لرزش بیشتری پیدا کرده و با سرعت بیشتری حرکت می کنند. وقتی یک ماده جامد حرارت داده می شود, مولکول ها با شدت بیشتری شروع به لرزیدن می کنند. این روند ادامه می یابد تا سرانجام ماده از حالت جامد به مایع تبدیل شده و مولکول ها عملا حرکت کرده و به یکدیگر برخورد می کنند. با اضافه شدن مقدار انرژی و دمای بیشتر حرکت مولکول ها سریع تر و شدیدتر می شود و در نتیجه با شدت بیشتری به هم برخورد می کنند, تا جایی که از هم جدا شده و به فرم گاز در می آیند. اگر انرژی داده شده به گاز از این مقدار بیشتر شود, مولکول ها باز هم سریع تر حرکت کرده و در نتیجه شدت برخوردها باز هم بیشتر شده و گاز به برش پلاسما در تبریز تغییر حالت می دهد. وقتی ماده به حالت  برش پلاسما در تبدیل می شود, برخورد مابین مولکول ها سرانجام به حدی زیاد می شود که در ابتدا, مولکول ها شکسته شده و به اتم های مجزا تبدیل شده و الکترون های لایه بیرونی بعضی از اتم ها از آنها جدا می گردد. وقتی تعداد خاصی از اتم ها الکترون های خود را از دست دهند و به یون تبدیل شوند, گاز به حالت پلاسما تغییر پیدا می کند. برش CNC پلاسما در تبریز

تاریخچه برش CNC پلاسما

در سال 1960 برش پلاسما در تبریز از جوش پلاسما به وجود آمد و بیست سال بعد برش پلاسما به عنوان یک روش بسیار عالی برای برش ورق و فلزات استفاده شد. برش پلاسما مزیت های بسیاری نسبت به برش فلز دارد که شامل موارد زیر است:
دستگاه برش پلاسما برای زمان هایی که نیاز به تکرار الگوی برش وجود دارد، بسیار مفید می باشد. برای مثال برای تولید بسیار زیاد از یک نمونه از برش پلاسما استفاده می شد. از روش CNC برای دستگاه های برش پلاسما در سال 1980 استفاده شد و این امر باعث شد انعطاف بیشتری برای تولیدات مورد نیاز بازار به وجود بیاید. برش پلاسما هنوز دارای محورهای x و y فقط بود و تنها قادر به برش الگوهای تخت و صاف بود.

فولاد تجارت میلاد تبریز با چندین سابقه در زمینه برش پلاسما در تبریز و شمال غرب کشور آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. با ما در تماس باشید.

 

جهت سفارش خدمات خود با ما در  تماس باشید

برش لیزری در ارومیه